Archiv autora: DaveM

Zálohování z Windows pomocí Rsync na server NAS4FREE

Na téma zálohování už toho bylo popsáno mnoho. Uvedu zde jen to nejnutnější co jsem musel pracně hledat po celém internetu, a s čím by jste mohli mít problémy. Budu se věnovat pouze nastavení služby RSYNC na serveru NAS4FREE, a nastavení WINDOWS stanic pro zálohování na server NAS4FREE pomocí programu DeltaCopy. Popíšu i problémy, se kterými se můžete setkat, jako je nastavení správné diakritiky souborů apod.

Celý příspěvek

BitTorrent Sync pro NAS4Free

BitTorrent Sync je aplikace, která se stará o synchronizaci souborů mezi různými počítači, mobily, čtečkami apod. Pomocí této aplikace máte možnost nastavit automatické zálohování jednotlivých složek v počítači na server nebo do jiného počítače. Určitě znáte služby jako jsou DROPBOX, GOOGLE DIKS apod. BitTorrent Sync Vám nabízí provozování tavéhoto uložiště pro vlastní potřebu na vlastním zařízení, takže jste omezeni jen místem na Vašem disku.

Celý příspěvek

Vlastní server – NAS4Free

V dnešní době má každý uživatel stále více dat, využívá spoustu služeb, nutností zálohování je již tisíckrát zmíněna a klade se na to velký důraz. A tak potřeba malého centrálního uložiště (serveru) je pomalu nutností. Na trhu existuje celá řada NAS serverů. Výhodou je, že systém je již nainstalován, stačí přidat disky a začít nastavovat požadované služby. Pokud chcete docela solidní řešení pro více disků, docela se plácnete přes kapsu. Já volil řešení na malém serveru od HP a do něj jsem nahrál NAS4Free aplikaci na FreeBSD operačním systému.

Celý příspěvek

Akvarijní stolek

Před časem jsem publikoval návod na výrobu akvarijního stolku. Jelikož byl článek velice populární, rozhodl jsem se ho opět umístit i na tento web pro případné zájemce. Článek je staršího data, někde z roku 2008. Postupy jsou samozřejmě stejné, jen se asi liší ceny, a předpokládám, že směrem nahoru.

Celý příspěvek